-
FIRST TEAM - James Naile, sr., P, Charleston (Player of the Year) - Naile was 11-2 with a 1.35 ERA in 77 2/3 innings, striking out 122 batters and allowing only 13 walks. He also batted .458 with 32 RBIs, 11 doubles, three home runs and 11 stolen bases.
-
FIRST TEAM - Tyler Anderson, so., IF, Sikeston - Anderson batted .420 with 25 RBIs and 7 home runs for Sikeston.
-
FIRST TEAM - Tyler Heuring, sr., OF, Oran - Heuring batted .453 with 39 RBIs and six home runs for the Eagles.
-
FIRST TEAM - Nathan Rodgers, sr., DH, Sikeston - Rodgers batted .345 with 20 RBIs, five doubles and two home runs while deliving many clutch hits for the Bulldogs.
-
FIRST TEAM - Aaron Miller, sr., OF, East Prairie - Miller batted .462 with 16 RBIs and 14 stolen bases for East Prairie.
-
FIRST TEAM - Marshall Stallings, sr., IF, Charleston - Stallings batted .417 while compiling 40 hits, 20 RBIs and 13 stolen bases.
-
FIRST TEAM - Cody Payne, fr., C, Chaffee - Payne batted .432 with 18 RBIs and 10 doubles for Chaffee.
-
FIRST TEAM - Caden Robbins, sr., IF, Portageville - Robbins batted .411 with 25 RBIs, 12 doubles and three home runs for Portageville.
-
FIRST TEAM - Brett Dirnberger, so., OF, Scott City - Dirnberger batted .515 with 30 RBIs, 12 doubles, three home runs and 11 stolen bases for the Rams.
-
FIRST TEAM - Dustin Johnson, so., UT, Scott County Central - Johnson batted .509 with 24 RBIs and 2 home runs for the Braves. On the mound he was 4-1 with 1.98 ERA.
-
FIRST TEAM - Kody Moore, so., IF, Oran - Moore batted .470 with 15 doubles, 5 home runs and 11 stolen bases for Oran.
-
SECOND TEAM - Ethan Browning, sr., IF, Charleston - Browning batted .414 with 32 RBIs, 11 doubles and seven stolen bases for the Bluejays.
-
SECOND TEAM - Drew Harper, so., UT, Sikeston - Harper batted .317 with 14 RBIs for Sikeston while going 3-1 on the mound with an ERA of just over 2.00.
-
SECOND TEAM - Caleb McCord, so., IF, Risco - McCord batted .469 with 25 RBIs and 3 HRs for the Risco Tigers.
-
SECOND TEAM - Josh Boese, sr., C, Scott County Central - Boese batted.320 with three home runs and 14 RBIs for Scott County Central.
-
SECOND TEAM - Chase Young, so., IF, Dexter - Young batted .409 with 12 RBIs and 13 stolen bases for Dexter.
-
SECOND TEAM - Connor Scott, sr., UT, East Prairie - Scott batted .444 with 17 RBIs and 10 stolen bases for East Prairie and had a 3.18 ERA in 55 innings on the mound, striking out 57 and walking only 14.
-
SECOND TEAM - Alex Cliff, jr., OF, Dexter - An all-conference outfielder, Cliff batted .429 with 30 RBIs and 9 stolen bases for Dexter.
-
SECOND TEAM - Andrew Dooley, sr., P, Chaffee - Dooley was 5-1 and allowed only eight earned runs for a 1.44 ERA for Chaffee.
-
SECOND TEAM - Dalton Elfrink, jr., IF, Oran - Elfrink batted .338 with 37 RBIs, eight doubles and two home runs for Oran.
-
SECOND TEAM - Brad Potts, so., OF, Dexter - Potts batted .394 with 17 RBIs and three stolen bases for Dexter and also had a 2.17 ERA on the mound in 38 2/3 innings.
-
SECOND TEAM - Andrew Terhune, sr., OF, Chaffee - Terhune batted .378 with 19 RBIs, six doubles and five stolen bases for Chaffee.
-
COACH OF THE YEAR - Michael Minner, Charleston - Minner led the Bluejays to their first-ever district title and final four appearance, placing fourth in Class 2.